Jak zorganizować atrakcyjne juwenalia w Krakowie?

Juwenalia to dla studentów w całej Polsce najgorętszy okres w ciągu roku. Przez te kilka dni mogą wybawić się tuż przed nadchodzącą sesją. Co ciekawe, początki juwenaliów sięgają aż XV wieku, po raz pierwszy miały miejsce w Krakowie. Warto przyjrzeć się, dlaczego miasto to jest atrakcyjnym miejscem do organizacji wydarzeń wchodzących w skład juwenaliów.

Juwenaliowa oferta Krakowa

Juwenalia odbywają się w maju i trwają kilka dni. W Krakowie ma miejsce tradycyjne przekazanie klucza do miasta w ręce studentów. Bawiący się na juwenaliach biorą też udział w paradzie, przebrani w kolorowe stroje co roku związane z innym motywem. Odbywają się liczne koncerty na scenach rozmieszczonych w różnych częściach Krakowa. Na koncertach występują przedstawiciele różnych gatunków muzycznych, dzięki czemu każdy znajduje coś w swoim guście. Uczelnie krakowskie organizują również liczne wydarzenia wewnętrzne, związane z kulturą czy sportem. Warto wspomóc ich dodatkowymi imprezami, takimi jak koncerty, pokazy filmowe czy turnieje sportowe. Dobrze sprawdzą się też juwenaliowe imprezy w krakowskich klubach.

Dlaczego warto zorganizować imprezę w trakcie juwenaliów w Krakowie?

Krakowskie juwenalia mają bardzo bogatą ofertę i przyciągają tłumy studentów. Dlatego warto zainteresować się organizacją wydarzenia towarzyszącego temu szczególnemu świętu studentów, a oto dlaczego:
• jest to dobra okazja do zaangażowania studentów w różne aktywności – program juwenaliów jest przez studentów skrupulatnie sprawdzany i każdy z nich znajduje w nim coś, co go interesuje. Dlatego oprócz zabawy jest to również bardzo dobry moment na zaangażowanie młodzieży w działalność społeczną lub zainteresowanie ich ofertami praktyk studenckich lub pracy.
• Kraków to miejsce przyjazne organizacji wydarzeń – przestrzenie Krakowa są świetne do organizacji koncertów, zabaw plenerowych oraz wydarzeń kulturalnych. Zorganizujesz tu dowolną imprezę – nieważne, ile miejsca do tego potrzebujesz.
• juwenalia to świetna reklama – w juwenaliach udział biorą setki studentów, dlatego też są one bardzo dobrą okazją do zareklamowania Twojej firmy. A jednym z najciekawszych sposobów na promocję jest właśnie organizacja imprezy powiązanej z działalnością Twojej marki.

Jeśli rozważasz organizację eventu, możesz liczyć na pomoc Whatevent. Nasza agencja zajmuje się kompleksową obsługą rozmaitych wydarzeń planowanych przez naszych klientów. Możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w zakresie organizacji eventów i gwarantujemy pełen profesjonalizm oraz satysfakcję zarówno ze strony naszego klienta, jak i uczestników jego imprezy.