W jakich miejscach zorganizować wystawę w Krakowie?

Planujesz organizację wystawy? To spore przedsięwzięcie i wymaga szczególnej oprawy. Należy zadbać, by wystawa spełniała oczekiwania nie tylko jej gości, ale też artystów, których dzieła będą na niej prezentowane. Na szczęście Kraków oferuje dużo miejsc, które dysponują idealną przestrzenią wystawienniczą.

Propozycje krakowskich miejsc do organizacji wystawy

Zależnie od wielkości wystawy, jak i wizji jej autorów, wyróżnić możemy kilka typów miejsc najlepiej nadających się do jej zorganizowania:

  • domy kultury i kawiarnie
  • przestrzenie w plenerze
  • centra handlowe
  • muzea i galerie sztuki

Kraków dysponuje licznymi instytucjami w każdej z tych kategorii. Domy kultury znaleźć można w każdej krakowskiej dzielnicy i ich dyrektorzy są bardzo otwarci na organizacje rozmaitych wydarzeń artystycznych. Podobnie sprawa ma się z kawiarniami. Jeśli chcemy zorganizować wystawę w plenerze, warto rozważyć jej przygotowanie na przykład na Rynku Głównym lub na Placu Szczepańskim. Centra handlowe również dysponują dużą przestrzenią i często współpracują przy organizacji wystaw, jeśli te wpasowują się w profil ich działalności. Działa tak na przykład Galeria Krakowska czy Bonarka City Center. Muzea i galerie sztuki organizują natomiast największe wystawy, zazwyczaj angażując w nie cenionych już artystów. Warto zwrócić tu uwagę na przykład na Muzeum Narodowe w Krakowie, Galerię Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” czy MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

Dlaczego warto organizować wystawy w Krakowie?

Kraków to miasto o bogatej historii i kulturze. Zbiera szerokie grono artystów, którzy często wystawiają w nim swoje prace i przyciągają liczne grono miłośników. Wystawa jest doskonałym sposobem na wsparcie i promocję twórczości artysty, a nawet na jej sprzedaż. Sama oferta krakowskich instytucji kulturalnych jest bardzo bogata i przystępna.

Jeśli masz w planach przygotowanie wystawy, zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Whatevent to agencja zajmująca się profesjonalną organizacją i obsługą różnego rodzaju eventów, wedle uznania klienta. Oferujemy profesjonalną obsługę i pełną satysfakcję, bo doskonale wiemy, jak ważna jest dbałość o detale przy organizacji każdego eventu, niezależnie od jego skali.