Maraton fotograficzny w krakowskiej scenerii

Organizacja maratonu fotograficznego to świetny pomysł na uwolnienie kreatywności wśród jego uczestników. Kraków to miasto z bardzo dużym potencjałem do organizacji eventu związanego z fotografią: może pochwalić się bardzo fotogeniczną scenerią, w której każdy na pewno znajdzie inspiracje do swoich zdjęć. Jak zabrać się za przygotowanie takiego wydarzenia? Oto kilka cennych porad.

Przebieg maratonu fotograficznego

Przygotowanie maratonu nie jest tak trudne jak się wydaje. Przede wszystkim musimy ustalić program. Najlepszym rozwiązaniem będzie ułożenie listy tematów lub motywów, z którymi muszą być związane zdjęcia wykonane przez uczestników. Możemy wybrać jeden główny motyw, jak na przykład „uroki Krakowa”, w obrębie którego uczestnicy będą musieli przygotować zdjęcia na przykład w kategoriach „portret”, „fotografia uliczna” czy „krajobraz”. Możemy też postawić na luźne hasła otwarte do twórczej interpretacji, na przykład „rewia kolorów” czy „śmiech”. To od uczestników maratonu zależy, w jaki sposób zobrazują te tematy i jak je wybronią. Każdy z gości powinien dostać własną listę z tematami. Dajemy im na przykład dwanaście godzin na sfotografowanie wszystkich tematów z listy na terenie miasta, po czym zapraszamy ich do oddania prac i ich prezentacji połączonej z ocenianiem. Po maratonie najlepsze prace można pokazać na zorganizowanej w tym celu wystawie.

Miejsca w Krakowie przydatne dla maratonu fotograficznego

Kraków oferuje wiele urokliwych miejsc o każdej porze roku. Każde z nich ma potencjał do wykorzystania w fotografii. I tak na przykład świetnie sprawdzą się:
• krakowskie Planty – sieć zielonych terenów mijanych codziennie przez setki ludzi (doskonała okazja do zrobienia portretów)
• Zamek na Wawelu – dawna siedziba królów z pięknym placem
• Rynek Główny – pełen znanych zabytków i urokliwych kamienic

A to tylko najpopularniejsze przykłady. Kraków kryje mnóstwo tajemnic, a maraton fotograficzny będzie świetną okazją do ich odkrycia i sfotografowania.

Nasza firma chętnie pomoże Ci w organizacji takiego maratonu. Znamy się na organizacji eventów i zajmujemy się tym od lat. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie organizacji i obsługi Twojego wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.