Miejsce na wystawę fotografii w Krakowie

Sztuka współczesna przybiera różne formy, przez co czasem trudno zaadaptować ją w przestrzeni wystawienniczej. Tyczy się to nawet fotografii, która może przyjmować formę cyfrową lub zostać wystawiona jako instalacja. Dlatego ważne jest dobranie odpowiedniego miejsca dla konkretnej wystawy. Na szczęście w Krakowie jest wystarczająco dużo potencjalnych miejsc do organizacji wystaw, by rozwiązać ten problem.

Pomysły na wystawę fotograficzną

Wystawa fotograficzna może być skupiona wokół jednego motywu, który różnie interpretują poszczególni artyści. Może być też monograficznym przeglądem twórczości jednego autora, który szczególnie zasługuje na uznanie za swoją działalność. Wystawa może też zbierać fotografie wybrane na zorganizowanym wcześniej konkursie. Zdjęcia można prezentować tradycyjnie, wieszając je na ścianach, ale też na przykład na ekranach monitorów lub za pomocą projektora.

Wystawa w galerii

Muzea i galerie oferują przestrzeń najlepiej sprzyjającą wystawianiu fotografii, jednak zazwyczaj przyjmują na wystawy twórców o już wysokim statusie. W Krakowie warto zwrócić uwagę na Galerię Bunkier Sztuki, MOCAK i Muzeum Narodowe.

Wystawa w kawiarni

Kawiarnie natomiast świetnie sprawdzą się na kameralne wystawy, z tradycyjnie prezentowanymi fotografiami. Do dobrych propozycji należą między innymi METAFORMA Cafe, Cafe Magia, a także klubokawiarnie, takie jak FORUM Przestrzenie.

Wystawa w plenerze

Plener to również dobre miejsce na wystawę, zwłaszcza gdy dotyczy ona na przykład samego miasta. W Krakowie można zorganizować ją między innymi na Rynku Głównym, Placu Szczepańskim, Placu Wolnica czy też na Plantach Krakowskich.

Pomożemy Ci w organizacji udanej wystawy!

Jeżeli chcesz zorganizować udaną wystawę, możesz zwrócić się po pomoc do naszej agencji. Whatevent zajmuje się organizacją różnego rodzaju wydarzeń od lat i ma na tym polu bardzo duże doświadczenie, które zaowocuje organizacją eventu na najwyższym poziomie. Zapewniamy kompleksową obsługę Twojego wydarzenia, jak również odpowiedni sprzęt – by każdy z Twoich gości spędził ten czas w pełni usatysfakcjonowany. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy oraz do kontaktu.

Leave a comment